Principy práce

Zjistili jsme, že rozhodující klíče k úspěchu jsou tři. Koncentrace, komunikace a kontext.

KONCENTRACE

Tím máme na mysli, že budete dělat výhradně to, co vede k cíli. A budete to dělat s plným soustředěním, takže to budete dělat dobře.

Ano, samozřejmě jde o určování cílů a priorit. Všichni to vědí, a přece se tím neřídí.

Pomůžeme vám uvědomit si, co je to nejdůležitější, co máte dělat. A také vám pomůžeme si uvědomit, co to znamená dělat to dobře.

Co je možná důležitější, pomůžeme vám uvědomit si, co dělat nemáte, a také jak se toho zbavit. To není snadná úloha. Mnoho zbytečných věcí se tváří jako věci důležité nebo dokonce nezbytné.

.

KOMUNIKACE

Jako malí jsme se naučili mluvit. Později jsme nabyli dojmu, že jsme se naučili sdělovat. Máme dojem, že to stačí. To všem pořád ještě neznamená, že komunikujeme, a už vůbec ne, že komunikujeme účinně.

Na vnitřní komunikaci stojí hladký a úspěšný chod firmy. Na kvalitě komunikace záleží, jestli lidé ví, co mají dělat a jak to mají dělat.

Na vnější komunikaci stojí prodej a marketing.

Když se objeví problém, nejčastěji zjistíte, že je za ním selhání v komunikaci. Chybná zadání úkolu, nepochopení. Za konflikty je často nedorozumění a nepochopení, někde na začátku je chyba v komunikaci.

Pochopení celé komunikace, předání a pochopení celého sdělení není nic automaticky daného. Naštěstí se to dá naučit a také se to dá stále zdokonalovat.

.

KONTEXT

Kontext znamená souvislost. Znamená to, že chápu nejen co a jak, ale hlavně proč. Znamená to, že se budu lépe rozhodovat, přesněji komunikovat, budu samostatnější. Vědomí souvislostí umožňuje vyhnout se chybám a stále se učit.

Bez kontextu věci nefungují, nebo jen mechanicky. Věci podané v souvislostech mají velkou pozitivní setrvačnost.